20 maja 2020

Rozszerzamy zakres działalności

Szanowni Pacjenci,

W związku ze zmniejszaniem obostrzeń z powodu epidemii COViD-19, chcielibyśmy poinformować, że z dniem 25 maja 2020 roku rozszerzamy zakres działalności o zabiegi usunięcia zaćmy oraz wizyty planowe. W najbliższym czasie personel Rejestracji będzie kontaktował się z Państwem w celu ustalenia nowego terminu zabiegu lub wizyty. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

Pacjentów, którzy nie byli zarejestrowani przed ogłoszeniem pandemii, a chcących się leczyć w naszym Ośrodku prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny z Rejestracją.

Według zaleceń Krajowego Konsultanta d.s. okulistyki, w dalszym ciągu niewskazane jest wykonywanie pomiarów ciśnienia śródgałkowego metodą bezdotykową. Jeśli mieli Państwo zalecenie okresowego pomiaru ciśnienia oczu, prosimy o kontakt telefoniczny z Ośrodkiem. Pacjentom niezarejestrowanym nie będzie mierzone ciśnienie śródgałkowe.

Zapotrzebowanie na leki stosowane przewlekle nadal należy zgłaszać telefonicznie. Recepta zostanie wystawiona zdalnie, a personel Rejestracji  poda kod niezbędny do zakupienia leków w aptece.

Nadal pozostaje możliwość uzyskania teleporady. Należy zgłosić taką potrzebę telefonicznie w Rejestracji, która poinformuje o terminie kontaktu z lekarzem.  Jednak ze względu na powrót do pracy stacjonarnej okres oczekiwania  na teleporady może się wydłużać.

Wszystkie wizyty oraz zabiegi w Ośrodku odbywać się będą z zachowaniem maksymalnych zasad bezpieczeństwa. Dbamy o separację czasową i przestrzenną Państwa pobytu u nas i zapewniamy niezbędne środki do dezynfekcji i ochrony osobistej.

Zwracamy się dlatego z prośbą o punktualne przybywanie na wizyty. Rejestracja została zobligowana do zapraszania Państwa do poczekalni o wyznaczonej wizytą godzinie, a osoby towarzyszące,  jeśli to możliwe, prosimy o pozostanie na zewnątrz Ośrodka.

W trosce o nasze i Państwa zdrowie, bardzo prosimy o zastosowanie się do powyższych zaleceń!

 

 

Powrót