Kilka słów o nas

Jesteśmy zespołem specjalistów, dla których praca to także pasja. Od ponad dwudziestu lat staramy się pomóc Pacjentom rozwiązać ich problemy okulistyczne. Nie tylko przywracamy radość widzenia usuwając zaćmę, ale dzięki wszechstronnej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu leczymy skomplikowane, a często uznane za beznadziejne przypadki. Tworzymy zgrany zespół i ta dobra atmosfera przekłada się na relacje z Pacjentem, który jest zawsze w centrum naszej uwagi.

LEKARZE

Kilka słów o nas

Jesteśmy zespołem specjalistów, dla których praca to także pasja. Od ponad dwudziestu lat staramy się pomóc Pacjentom rozwiązać ich problemy okulistyczne. Nie tylko przywracamy radość widzenia usuwając zaćmę, ale dzięki wszechstronnej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu leczymy skomplikowane, a często uznane za beznadziejne przypadki. Tworzymy zgrany zespół i ta dobra atmosfera przekłada się na relacje z Pacjentem, który jest zawsze w centrum naszej uwagi.

LEKARZE

 • Dr n. med. Jarosław Miśkiewicz

  Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi. W 1983 uzyskałem II stopień specjalizacji z zakresu okulistyki. Od tego czasu związany jestem z Wrocławiem, a zawodowo ze Szpitalem Wojskowym, gdzie przez 18 lat kierowałem Klinicznym Oddziałem Okulistycznym.
  W 1990 za pracę doktorską dotyczącą śródbłonka rogówki zostałem wyróżniony nagrodą rektorską II stopnia.
  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej.
  Biorę czynny udział w licznych zjazdach międzynarodowych i krajowych, gdzie doceniane i nagradzane są moje prezentacje o tematyce operacyjnej.
  Od kilkunastu lat kieruję prywatnym Ośrodkiem Mikrochirurgii i Terapii Okulistycznej OKO.M, gdzie jako pierwszy w kraju, rozpocząłem ambulatoryjne leczenie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji. Specjalizuję się w leczeniu operacyjnym skomplikowanych przypadków zaćmy i jaskry. Staram się wprowadzać najnowsze technologie i standardy leczenia obserwowane podczas licznych staży za granicą.
  Prywatnie moją pasją są żeglarstwo, brydż i jazda motorem.

 • Lek. med. Agnieszka Miśkiewicz-Wójcik

  Jestem okulistą z „zacięciem” chirurgicznym. Akademię Medyczną we Wrocławiu ukończyłam w 1998 roku, studiowałam również na Uniwersytecie Ludwika Maximiliana w Monachium (LMU), tam odbyłam staż w Uniwersyteckiej Klinice Okulistycznej kierowanej przez prof. A.Kapika.
  Specjalizację z okulistyki uzyskałam w 2005 roku.
  Kursy chirurgiczne: fakoemulsyfikacji zaćmy odbyłam w roku 2004 w Schruns w Austrii i witrektomii w 2011 roku w Bremie w Niemczech.
  Od początku kariery zawodowej jestem związana z Oddziałem Okulistycznym w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu oraz Ośrodkiem OKO.M.
  Mam wyjątkowe szczęście, że mój zawód jest jednocześnie moją pasją. Praca na bloku operacyjnym sprawia mi wielką radość, a zadowolenie Pacjentów daje ogromną satysfakcję.

 • Lek. Renata Żernicka-Piekielny

  Jestem specjalistą chorób oczu od 1997 roku. Studia na Akademii Medycznej we Wrocławiu ukończyłam w 1988 roku. Specjalizuje się w zabiegach plastycznych okolic oczu. Wiedzę teoretyczną zdobywałam uczestnicząc w wielu zjazdach i kursach za granicami kraju, a praktyki uczyłam się w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdrój. Oprócz zabiegów plastycznych w Ośrodku OKO.M zajmuję się kompleksowo Pacjentami chorującymi na AMD wykonując angiografię fluoresceinową, OCT oraz podając zastrzyki doszklistkowe.
  Moja praca daje mi wiele radości, szczególnie, gdy udaje się powstrzymać chorobę i dać Pacjentowi szansę na utrzymanie widzenia. Jestem osobą obowiązkową, życzliwą i uporządkowaną, ale również aktywną i dynamiczną. W wolnym czasie z pasją uprawiam narciarstwo, żeglarstwo, windsurfing, jazdę rowerem czy jazdę konną. Zależnie od pory roku i ilości wolnego czasu ;).

 • Lek. Ewa Szust

  Ukończyłam studia na wydziale lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu w 2003 oraz studia podyplomowe „Orzecznictwo i Ubezpieczenia Społeczne” w 2004. W listopadzie 2012 roku uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie okulistyki, uzyskując najwyższy w Polsce wynik na teście specjalizacyjnym.
  Od 2007 roku pracuję w Ośrodku Okulistycznym OKO.M. Do moich najważniejszych kursów należą: liczne szkolenia z zakresu ultrasonografii i OCT oraz kurs fakoemulsyfikacji w Wiedniu w 2008 roku.
  Jestem osobą spokojną, dokładną i dociekliwą. Skomplikowane przypadki są dla mnie wyzwaniem i inspiracją do poszukiwania niestandardowych rozwiązań, a wnikliwa diagnostyka, prowadząca do postawienia prawidłowej diagnozy, jest dla mnie źródłem satysfakcji.

 • Lek. Anna Gebuza

  Jestem lekarzem okulistą. Tytuł specjalisty uzyskałam w 2003 roku po stażu odbytym w Klinice Okulistycznej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Pracuję w wielu poradniach okulistycznych. Od kilku lat również w Ośrodku Mikrochirurgii i Terapii Okulistycznej OKO.M. Zajmuję się diagnostyką jaskry, kwalifikacjami do zabiegów, wykonuję również laseroterapię w chorobach siatkówki, w jaskrze i w leczeniu zaćmy wtórnej.

 • Dr n. med. Joanna Adamiec-Mroczek

 • Dr n. med. Michał Ruta

  Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Od ukończenia studiów pracuję w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.
  W 2019 r. obroniłem pracę doktorską w dziedzinie okulistyki pt. 'Wpływ cukrzycy na pooperacyjną ostrość wzroku po pars plana witrektomii z powodu błony nasiatkówkowej'.
  Diagnostyka i pomoc pacjentom sprawia mi radość i satysfakcję.

 • Lek. Małgorzata Dawidowicz-Gurwin

 • Lek. Judyta Krent

 • lek. Iwona Symonowicz

 • Lek. Agnieszka Siebert

 • Lek. Jarosław Worobij

PIELĘGNIARKI

 • RENATA JANES

  Od ukończenia w 1985 r. Liceum Medycznego pracuję w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. W 2009 roku uzyskałam tytuł magistra pielęgniarstwa na Wydziale Zdrowia Publicznego Wrocławskiej Akademii Medycznej, a w 2012 roku tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego. Wciąż poszerzam swoją wiedzę w zakresie okulistyki oraz innych dziedzin ochrony zdrowia.
  W Ośrodku OKO.M pracuję od momentu jego powstania, na stanowisku Pielęgniarki Naczelnej. Dbam o profesjonalizm i organizację pracy personelu pielęgniarskiego. Przywiązuję szczególną uwagę do dobrej atmosfery w pracy oraz staram się nawiązywać serdeczne relacje z Pacjentami.
  W wolnym czasie lubię spotykać się z bliskimi oraz podróżować.

 • KATARZYNA RUDAK

  Dyplom magistra pielęgniarstwa na Akademii Medycznej we Wrocławiu uzyskałam w 2009 roku. Następnie, w roku 2013, zakończyłam studia specjalizacyjne w Dolnośląskim Ośrodku Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych we Wrocławiu, uzyskując dyplom specjalisty pielęgniarstwa operacyjnego.
  Do 2012 roku pracowałam w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu na stanowisku pielęgniarki operacyjnej, a od 2013 pełnię funkcję Pielęgniarki Naczelnej w spółce OPTEGRA Polska Sp. z o.o. Klinika Okulistyczna we Wrocławiu.
  Zdobyłam I miejsce w konkursie Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego „Pielęgniarka Roku 2006” na etapie województwa dolnośląskiego oraz uzyskałam liczne wyróżnienia naukowe. Od 2012 roku jestem Kierownikiem Specjalizacji oraz Wykładowcą w Europejskim Centrum Kształcenia Podyplomowego we Wrocławiu.
  Z Ośrodkiem Mikrochirurgii i Terapii Okulistycznej OKO.M jestem związana zawodowo od momentu jego powstania. Pełnię funkcję Pielęgniarki Operacyjnej.
  Wolny czas spędzam bardzo aktywnie. Uwielbiam wycieczki górskie.

 • RENATA KAPKA

  W 1989 roku ukończyłam Liceum Medyczne we Wrocławiu, otrzymując tytuł pielęgniarki dyplomowanej. Swoje kwalifikacje podnoszę uczestnicząc w kursach i szkoleniach.
  Zaraz po zakończeniu liceum podjęłam pracę w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu i pracuję tam do dnia dzisiejszego. Początkowo związana byłam z Oddziałem Reanimacji, a od 1992 z Oddziałem Okulistycznym.
  Od 2010 roku pracuję w Ośrodku OKO.M na stanowisku Pielęgniarki Okulistycznej. Moim zadaniem jest opieka nad Pacjentem podczas przeprowadzanych w Ośrodku badań.
  Po pracy lubię czytać książki i grać w siatkówkę.

 • RENATA KOWALIK

  W 1988 roku ukończyłam Liceum Medyczne w Środzie Śląskiej. W 2010 roku natomiast ukończyłam z oceną bardzo dobrą kurs dla pielęgniarek operacyjnych.
  Po zakończeniu liceum zostałam zatrudniona na oddziale okulistycznym w nieistniejącym już szpitalu przy ul. 1 Maja we Wrocławiu i pracowałam tam do 2006 roku. Likwidacja szpitala spowodowała zmianę pracy na 4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką we Wrocławiu, gdzie aż do dziś pracuję jako instrumentariuszka na oddziale operacyjnym.
  W Ośrodku OKO.M pełnię funkcję pielęgniarki okulistycznej.
  W wolnym czasie lubię prace w ogrodzie.

 • MAŁGORZATA CZOPEK

  W 1996 ukończyłam Liceum Medyczne, a następnie kontynuowałam naukę w Prywatnym Medycznym Studium Fizjoterapii. W 2010 roku ukończyłam kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego. Swoją wiedzę i umiejętności staram się wciąż poszerzać.
  Pracę rozpoczęłam zaraz po ukończeniu studium. Początkowo, jako pielęgniarka na oddziale intensywnej opieki medycznej, później technik fizjoterapii, by odnaleźć się, jako instrumentariuszka bloku operacyjnego. Do 2012 roku pracowałam w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu na bloku operacyjnym, natomiast już od 2007 w zespole Ośrodka OKO.M.
  Pełnię funkcję zarówno pielęgniarki operacyjnej, jak i rejestratorki medycznej. Ze mną Pacjent ma kontakt w pierwszej kolejności. Dbam o to, aby każdy przychodzący do nas Pacjent został obsłużony w miłej atmosferze.
  Moje hobby to sport i teatr.

 • ALEKSANDRA LISOWSKA

  W roku 1987 ukończyłam Studium Medyczne w Świdnicy uzyskując dyplom pielęgniarki. Swoje wykształcenie uzupełniłam uzyskując w roku 2011 tytuł magistra pielęgniarstwa. W 2013 roku skończyłam specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego. Swoja wiedzę poszerzam uczestnicząc w kursach związanych z medyczną obsługą pacjenta oraz z zarządzaniem jakością w podmiotach ochrony zdrowia.
  Od ukończenia Studium Medycznego pracuję w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu, a od 2014 roku w Ośrodku OKO.M. Do moich obowiązków należy opieka nad Pacjentami z AMD. Proces leczenia AMD jest skomplikowany, a zastrzyki doszklistkowe podawane są w regularnych odstępach, czasem latami. Jestem osobą odpowiedzialną za poczucie bezpieczeństwa naszych Pacjentów. Informuję, asystuję przy angiografii fluoresceinowej, wykonuję badanie OCT i asystuję przy podawaniu zastrzyków na sali operacyjnej, umawiam na kolejne wizyty.
  Prywatnie jestem wegetarianką z przekonania, wielbicielką zwierząt, a w szczególności kotów, które rozpieszczam do granic możliwości, z czego jestem bardzo dumna.

 • ELŻBIETA BŁAHUTA

  Po ukończeniu liceum medycznego w 1978 roku nieprzerwanie pracuję na Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką we Wrocławiu. W 1985 roku ukończyłam kwalifikacyjny kurs anestezjologiczny, a w 2005 kurs opieki paliatywnej.
  W Ośrodku OKO.M pracuję od 1996 roku jako pielęgniarka anestezjologiczna. Do moich obowiązków należy opieka nad Pacjentem przebywającym na bloku operacyjnym: przed, w trakcie oraz po zabiegu.
  Interesuje się filmem i kulinariami.

 • BOŻENA JUSZCZYK

  W 1987r ukończyłam Liceum Medyczne w Strzelinie. Swoją edukację poszerzyłam o specjalizację w dziedzinie anestezjologii i intensywnej opieki. Ponadto ukończyłam liczne kursy, m. in.: podstawowej opieki paliatywnej, wykonywania i interpretacji zapisu EKG oraz technik ciągłego pozaustrojowego oczyszczania krwi.
  Po ukończeniu liceum zatrudniłam się w Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojskowego we Wrocławiu, gdzie pracuję do dziś.
  W Ośrodku pełnię funkcję pielęgniarki anestezjologicznej, opiekując się Pacjentami na bloku operacyjnym.

 • DOROTA CICHOŃ

ADMINISTRACJA

 • JOANNA ZAJĄC

  Pracuję w Ośrodku OKO.M od 2013 roku. Z wykształcenia jestem biotechnologiem, ukończyłam również studia na Uniwersytecie Ekonomicznym na kierunku Finanse i Rachunkowość. Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach. Zdobyte informacje dostosowuję do potrzeb Ośrodka, którym kieruję. Do moich zadań należy sprawne zarządzanie i organizowanie pracy, dopasowanie wewnętrznych procedur do obowiązujących przepisów oraz prowadzenie sprawozdawczości dla Narodowego Funduszu Zdrowia.
  Prywatnie jestem szczęśliwą mamą i żoną, domatorką, relaksującą się przy dobrej książce i muzyce.

 • EWA ZYGADŁO-KOZACZUK

  Jestem farmaceutką, kierownikiem działu farmacji szpitalnej w Ośrodku OKO.M. Posiadam doświadczenie w pracy m.in.: w aptekach szpitalnych, w administracji publicznej oraz w Centrum Informacji o Leku świadczącym usługi w zakresie fachowej i niezależnej informacji o lekach dla specjalistów opieki zdrowotnej oraz pacjentów. Od wielu lat współpracuję z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu w szkoleniach przed i podyplomowych dla farmaceutów oraz z organizacjami pozarządowymi w zakresie edukacji pacjentów. Jestem autorką książki o komunikacji farmaceuty z pacjentem oraz wielu artykułów o bezpieczeństwie stosowania leków i komunikacji w ochronie zdrowia.
  W wolnych chwilach uwielbiam czytać, pisać opowiadania i odkrywać nowe miejsca. Fascynują mnie różne nacje i kultury. Lubię wycieczki w rodzinnym gronie - piesze i rowerowe.

 • ELŻBIETA KUSAJ

  Z Ośrodkiem OKO.M. jestem związana od 2011 roku. Pracuję jako rejestratorka medyczna.
  Odpowiadam za obsługę telefoniczną i osobistą Pacjentów oraz za prace administracyjne. Staram się podchodzić indywidualne do każdego Pacjenta. Jestem osobą towarzyską i kontakt z drugim człowiekiem sprawia mi ogromną przyjemność.
  Dużą wagę przywiązuję do rozwoju osobistego. Staram się nieustannie podnosić swoje kwalifikacje.
  W wolnym czasie interesuję się motoryzacją, antykami i majsterkowaniem.

 • EWELINA PRYGA

 • MAŁGORZATA ZAWADZKA

OPTYK

 • GRZEGORZ MIŚKIEWICZ

  Od 2006 roku współtworzę Salon Optyczny OKO.M. Zajmuję się wykonywaniem okularów korekcyjnych, idealnie dopasowanych do potrzeb naszych Klientów.
  W 2014 roku ukończyłem Studium Optyczne Oculus w Częstochowie, uzyskując tytuł Technik Optyk. Moja praca jest także moją pasją. Codzienne obowiązki dają mi wiele satysfakcji. Największym wyznacznikiem sukcesu jest dla mnie zadowolenie Klientów.
  Prywatnie interesuję się sportem i motoryzacją. Lubię jeździć na nartach, grać w gry zespołowe oraz bilard. Obecnie przeżywam fascynację rowerami górskimi MTB.