6 listopada 2015

Czym jest DNEye Scanner?

DNEye Scanner to specjalistyczny przyrząd pomiarowy, który oprócz precyzyjnych pomiarów topografii i aberrometri oka, określa parametry, które mogą być wykorzystane do stworzenia idealnie dopasowanej soczewki okularowej. Takie okulary dają możliwość najlepszego widzenia w każdej odległości.

Wartości określone za pomocą pomiaru DNEye Scanner, pozwalają na określenie zmiany refrakcji dla małej i dużej źrenicy, której rozmiar zmienia się i jest zależny od jasności oświetlenia, oraz odległości przedmiotu. Im większa źrenica, tym większy, negatywny wpływ aberracji na widzenie pacjenta i związana z tym różnica refrakcji.

Same aberracje nie mogą zostać skorygowane przy pomocy soczewki okularowej, ale ich wpływ na widzenie można zminimalizować poprzez dopasowanie i optymalizację korekcji sfero -cylindrycznej. Właśnie dlatego Rodenstock używa Technologii DNEye® , aby zoptymalizować moc w każdym punkcie soczewki na podstawie danych z aberrometru uwzględniając zależność od rozmiaru źrenicy i odległości przedmiotu.

DNEye Scanner mierzy HOA I LOA ( aberracje wyższego i niższego rzędu) z dużą precyzją, całkowicie automatycznie. W przeciwieństwie do innych tego typu urządzeń DNEye Scanner mierzy nie tylko aberracje oka patrzącego w dal, ale również w bliży , tak aby uwzględnić czynnik akomodacji. Podobnie jak aberracje sferyczne i cylindryczne HOA są zależne również od akomodacji.

Powrót