Ośrodek Mikrochirurgii i Terapii Okulistycznej OKO.M istnieje od 20 kwietnia 1994 roku. Najpierw jako Prywatny Gabinet Okulistyczny, a następnie, w wyniku rozszerzenia oferty o leczenie chirurgiczne zaćmy i jaskry w trybie ambulatoryjnym, jako Ośrodek Mikrochirurgii i Terapii Okulistycznej.
OKO.M od początku swojej działalności stawiało na innowacyjność. Dr Jarosław Miśkiewicz był pierwszym chirurgiem na Dolnym Śląsku i jednym z pierwszych okulistów przeprowadzającym zabiegi fakoemulsyfikacji w Polsce.

Początkowo siedzibą firmy był budynek BIPROLU przy ul. Powstańców Śląskich. Zorganizowano tam Poradnię Okulistyczną oraz w pełni wyposażony Blok Chirurgiczny, gdzie wykonywane były zabiegi usunięcia zaćmy, zabiegi przeciwjaskrowe oraz zabiegi plastyczne na powiekach. Przez 5 lat wykonano około 1000 zabiegów. Imponująca – jak na tamte czasy – liczba zabiegów, świadczyła o zaufaniu, jakim Pacjenci darzyli doktora Miśkiewicza i jego zespół.

W roku 1999 Ośrodek Mikrochirurgii i Terapii Okulistycznej OKO.M przeniósł się do lokalu przy ul. Sztabowej 76. Kontynuowano tam leczenie chirurgiczne, a Poradnia Okulistyczna zyskała nowych Pacjentów, którzy są wierni marce OKO.M do dziś.

Oprócz niewątpliwej fachowości, wielką zaletą OKO.M-u była przyjazna atmosfera. Od początku był to bardzo ważny i wyróżniający rys Ośrodka.
W historii Kliniki przełomowym okazał się rok 2005. Działalność Ośrodka OKO.M została przeniesiona do lokalu przy ul. Wandy Rutkiewicz 25a, na nowo wybudowanym osiedlu mieszkaniowym. Powstał tam nowoczesny Blok Operacyjny, Poradnia Okulistyczna wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, pozwalający – oprócz standardowego badania okulistycznego – wykonywać badania angiografii fluoresceinowej, OCT, USG, pełne spektrum laseroterapii.
Od roku 2008 Ośrodek OKO.M współpracuje z Oddziałem Dolnośląskim NFZ zarówno w ramach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, jak i Chirurgii Jednego Dnia.
Dzięki pasji, odwadze i konsekwencji doktora Miśkiewicza, jednoosobowy Gabinet Okulistyczny przerodził się w pełnoprofilowy Ośrodek Okulistyczny.
Zespół cudownych fachowców, najnowocześniejszy sprzęt, innowacyjność, profesjonalizm i niezmiennie przyjazna atmosfera są największymi atutami Ośrodka, co potwierdzają liczne opinie zadowolonych Pacjentów.

Powrót